Jedného dňa prišla ku mne pani, ktorá nebola spokojná so svojim životom  a nevedela sa pohnúť z miesta. Mala pocit, že stagnuje a nikam sa neposúva.  Každému sa snažila vychádzať v ústrety. Tým, že bola nápomocná, nikto z jej okolia si už ani nevedel predstaviť, že keď ju o niečo požiadajú, že by mohla aj odmietnuť.

Takto utekali dni, týždne, mesiace. Pani chodila do práce, pomáhala všetkým, snažila sa nikoho nesklamať. Jedného dňa si však uvedomila, že takýto život ju nenapĺňa, že nie je šťastná, že aj napriek tomu, že má financie a prácu, nemá pokoj v duši. Nevedela, čo má spraviť, aby sa niekam pohla a cítila sa dobre. A tak vyhľadala moje služby.

Keď prišla, bola plná emócií,  a počas nášho sedenia si aj poplakala. Bola to šikovná pani v strednom veku, ktorá nikomu nedokázala povedať NIE. Každý kto ju lepšie spoznal a zbadal túto vlastnosť, častokrát to aj zneužil. Keď som sa podrobne pozrela na jej osobnostný profil, zistila som že do vienka dostala veľmi pekne nadelenú zručnosť, ale tým, že si sama neverila a snažila sa každému pomôcť, len sebe nie, jej zručnosť ostala bez povšimnutia, bola  potlačená. Po dlhom rozhovore, si sama uvedomila, že práca ktorú robí ju nenapĺňa, že tam ne je šťastná. Nikdy doteraz nepozerala na svoje pocity a potreby, vždy sa snažila vychádzať v ústrety druhým a uspokojovať ich túžby. Vysvetlila som jej, že zručnosť, ktorú dostala do vienka nadelenú, by mala aj patrične využiť a nech skúsi popremýšľať, čo by ju bavilo a uspokojovalo.  Odchádzala s predsavzatím, že popracuje na sebe.

Asi po pol roku sme sa náhodne stretli. Keď ma pani zbadala, s radosťou prišla ku mne a oznámila mi, že som jej veľmi pomohla. Vraj v ten deň, keď odišla si uvedomila, ako rada by tvorila nové účesy. A tak začala česať najskôr svojich najbližších, no keď to videli jej kamarátky, tak začala česať aj tie a postupne za ňou začali chodiť aj ďalšie žienky. Dnes je šťastná, robí to čo ju baví a vo svojom živote sa naučila povedať aj NIE.